Efektivo

Efektywny Komornik – Podmioty

Moduł Podmioty jest to bonusowe rozwiązanie ułatwiające ustalenie urzędów właściwych miejscowo dla dłużnika. Dostęp do modułu jest możliwy poprzez menu boczne usługi Efektywny Komornik.

 

 

Konfiguracja

 

Aby móc skonfigurować moduł, przy pierwszym uruchomieniu należy zalogować się na użytkownika, który został wskazany podczas instalacji jako administrator programu. Przed pierwszym uruchomieniem należy otworzyć konfigurację oprogramowania poprzez naciśnięcie żółtej ikony z zębatką w prawym górnym rogu ekranu i przejść do zakładki synchronizacja podmiotów, a następnie nacisnąć przycisk Synchronizuj Uczestników.

 

 

Czas trwania zadania wynosi od 2 do 4 godzin, zalecamy włączenie po zakończeniu pracy kancelarii. Uwaga, po włączeniu tej funkcji nie należy wyłączać ani odświeżać zakładki.

 

Wyszukiwanie podmiotów

 

 

Po zakończeniu synchronizacji należy powrócić do modułu Podmioty, wpisać interesujący kod pocztowy i nacisnąć przycisk szukaj. W wynikach wyszukiwania wyświetlą się dane instytucji właściwych terytorialnie oraz zostaną uzupełnione pola: województwo, powiat, gmina i miejscowość.

 

 

W menu rozwijanym Adresy będą dostępne wszystkie ulice znajdujące się pod podanym powyżej kodem pocztowym. Uzyskane przy pomocy modułu dane,, pozwolą państwu precyzyjnie adresować pisma egzekucyjne do instytucji publicznych.